Bezpečnostní značení podlah skladu páskami

V každém skladu je nejdůležitější, kromě bezpečnosti práce, plynulý provoz pracoviště. Občas může být náročné řídit velké množství lidí, kteří mají každý své úkoly, svojí cílovou stanici a jiné tempo, ve kterém pracují. Tato skutečnost může na pracovišti způsobit zpomalení práce, konflikty mezi zaměstnanci, nebo dokonce úrazy. Se všemi těmito problémy může pomoci jedno jednoduché řešení - bezpečnostní značící pásky

Bezpečnostní značení podlah může pomoci provozu skladu z dlouhodobého hlediska. Pomůže k lepší orientaci, plynulému provozu a snížení rizika vážných úrazů. 

 

Co všechno tedy můžete ve skladech označit pomocí podlahových pásek?

  • cesty pro chodce
  • uličky
  • manipulační koridory
  • podlahové značky
  • cesty celoplošně
  • parkovací místa pro manuální/elektronické vozíky
  • cesty vyhrazené pouze pro elektronické a vysokozdvižné vozíky
  • vyznačené plochy pro skladování
  • atd

Jak je vidět, míře označení se meze nekladou a když je předem vymyšlený kvalitní značící systém, můžeme se setkat se zvýšením produktivity. Každá barva a typ pásky má svá specifika a význam, proto nelze vzít jakoukoliv barvu pásky a vyznačit si prostor tak, jak nám přijde vhodné. 

 

Na barvách záleží

Při výběru barev, kterými chceme značit skladové prostory, je vhodné brát v úvahu jejich význam. Není na škodu si také vybrat pouze pár barev a aplikovat je na více podobných oblastí, např. není třeba rozdělovat barevně nebezpečí úrazu hlavy a nebezpečí uklouznutí dvěma různými barvami, ale pouze jako nebezpečí.

 

Žlutá - žlutou se zpravidla značí uličky, jízdní pruhy a pracovní úseky

Bílá - bílou se většinou značí zařízení a instalace a je také zástupnou barvou na ostatní místa bez určené barvy

Modrá/Zelená/Černá - Značení pro materiály, polotovary a suroviny, vhodné je většinou si vybrat pouze jednu barvu z těchto tří pro udržení přehlednosti

Oranžová - Materiály, polotovary a suroviny, které čekají na inspekci

Červená - Značí nějaké poškození, opravy, praskliny a jiné

Červenobílá - Oblasti, které je třeba udržovat prázdné z důvodu bezpečnosti a vyhovění vnitřním předpisům, jako jsou oční sprchy, lékárničky, hasicí přístroje atd.

Černobílá - Oblasti, které chceme udržovat volné, ale ne z důvodu vyhovění předpisů

Černožlutá - Značí místa, kde můžou zaměstnanci dojít k úrazu

 

Ať už se rozhodnete pro své skladovací prostory pořídit bezpečnostní značící pásky a vypořádat se s aplikací sami, nebo se spolehneme na specializovanou firmu, je vhodné si předem promyslet možnosti skladu a plánovat také dopředu, jak by mohl sklad vypadat za rok, dva.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4