Jak se zbavit mravenců ze zahrady?

Pěstování čehokoliv je v našich zeměpisných šířkách poměrně rozšířeným koníčkem, kterému se nevěnují pouze profesionálové, případně penzisté, ale čím dál častěji i mladí lidé.

Výsledek obrázku pro ants

Takovýto koníček, to však není jenom radost ze sklizně, ale také moře práce. A to nejen co se týče samotné šlechtění rostlinek, ale i možných škůdců. Ti se rekrutují hlavně z různých druhů mšicí, které dokáží zlikvidovat okrasné květiny, ovoce i zeleninu během velice krátké doby.
V mnoha ohledech jim v tom pomáhají mravenci, kteří vůči těmto nepřátelům všeho zeleného mají ochranitelský vztah. Abyste si tak zajistili dobrou úrodu, budete se muset zaměřit nejen na likvidaci mšic, ale rovněž zatočit i s jejich ochránci.

Do hnízda raději nekopejte, nemuselo by to dopadnout dobře


Najít na zahradě mraveniště může být někdy velký problém, zvláště, pokud není zrovna velké. Když už ale na takovouto strukturu narazíte, zastavte své instinkty a neudělejte do, co by normálně udělalo další devět lidí z deseti, tedy že hnízdo srovnáte se zemí. Možná se vám na chvíli uleví, jelikož máte ještě v paměti ohlodaný salát z minulého týdne, ale nic tím nevyřešíte. Naopak, můžete věci ještě zhoršit. Mravenci si totiž rychle vybudují nový domov, který už nebude tak na očích jako ten předchozí. Problému se tak nezbavíte, spíše ho ještě nafouknete.

Nejlepším řešením je použití chemie


Hmyzí škůdce nejlépe zlikvidujete pomoci chemických prostředků. Jak se zbavit mravenců ze zahrady již tedy víte a tím by mohl článek skončit, ale není to tak jednoduché. Existuje totiž celá řada chemických postřiků, které jsou sice účinné, ale nejsou příliš ekologické, nemluvě o tom, že mohou být nebezpečné i pro jiné tvory, třeba psi nebo kočky. Je tedy lepší si trochu připlatit a pořídit si preparát na přírodní bázi, který bude jednak efektivní, jednak nebude nebezpečný pro další faunu a flóru.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4