Igelit a bublinková fólie

fólie rosma

Dnes nebudeme daleko od plastů nebo obalových materiálů, zaměříme se pouze na úzkou, ačkoliv velmi širokou skupinu fólií. Tak schválně, kolik fólií znáte a víte, na co se používají? Na tuto otázku si odpovíme každý sám, pusťme se tedy do práce.

Co je to fólie?

Jedná se o tenký materiál, podobající se bláně, který je vyroben z kovu nebo plastu. Jejich základní funkcí je balení, a to k různým účelům.

Igelit, celofán, staniol, alobal a jiné fólie

Asi nejznámější folií je tzv. polypropylen, jinak známý spíše pod názvem igelit či mikroten. Z igelitové fólie se nejčastěji vyrábějí pytlíky, pláštěnky, deštníky nebo i jednorázový skleník, je však potřeba tlustšího materiálu. Další hojně užívanou fólií je celulózová, hovorově celofán.
Pokud se budeme bavit o fóliích z kovu, běžně používáme staniol (cín) nebo alobal (hliník).

Fólie však neslouží pouze k balení, jak se nyní můžeme přesvědčit. Se speciálními fóliemi se můžeme setkat u filmu, fotografií nebo hudby.

Bublinková fólie

Jen málokdo se najde, kdo by "nelupal" vzduchové bubliny na tzv. bublinkové fólii. Jedná se o obalový materiál vyrobený z polyetylenu. Jeho výhoda spočívá pružnosti, poddajnosti a v pravidelném rozmístění bublinek vzduchu, které se starají o bezpečí přepravovaného zboží. Nejčastěji se používá v kombinaci s mirelonem nebo polystyrenem. Nejpoužívanější bublinkovou fólií je průměr bublinky 10 mm a výška 3 mm.

bublinková fólie

Bublinková fólie se vyrábí ve dvou druzích:

  1. Dvouvrstvá (z jedné strany hladká fólie),
  2. Třívrstvá (ze dvou stran hladká fólie).

Použití bublinkové fólie

Kde se můžeme s touto fólií potkat? Všude tam, kde se manipuluje s:

  • Elektronikou,
  • sklem,
  • kovem.

Na internetu můžete najít velké bublinkové fólie k ohraně automobilů, zahradního nábytku, krbů nebo bazénů! Nenašli jste, co jste hledali? Zkuste stránky společnosti Rosma, která se zabývá výrobou a distribucí obalových materiálů https://www.rosma-obaly.cz/folie/

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4