Fólie na světla – jak na tuning světel?

Termoplastické samolepící fólie na světla v různých provedeních jsou ideální volbou, pokud si chcete nebo potřebujete změnit či vylepšit barvu reflektorů aut, světel i nejrůznějších lamp. Mimo snadnou aplikaci také nabízí řadu dalších výhod. Jednou z nich je například velmi dobrá odolnost nebo nulová absorpce světla a jeho dosahu. Jednoduchý tuning dokáže rázem změnit původní vzhled během chvíle. A díky velkému množství barev si můžete snadno vybrat třeba tu svou oblíbenou.

Fólie na světla – výhody

  • Neabsorbuje světlo,
  • nesnižuje zároveň ani viditelnost, tedy dosah světla a to ani v noci,
  • další výhodou je vysoká odolnost proti veškerým oděrům, poškrábáním i vrypům,
  • odolnost proti povětrnostním vlivům,
  • nepodlehne mastnotě, olejům ani tukům,
  • termoplastická fólie = dobrá tvarovatelnost s pomocí horkého vzduchu,
  • snadné odstranění, odlepení,
  • velmi jednoduchá instalace,
  • dodá světlům aut, reflektorům i lampám netypický a velmi originální vzhled.

Samotná aplikace fólie na světla 

Jak už bylo výše zmíněno, fólie se velmi jednoduše a snadno aplikuje. Rozhodně k tomu nepotřebujete nikoho kvalifikovaného. Zvládnete to s trochou šikovnosti sami doma. A jak na to?

Nejprve si připravte nůžky či nůž, zdroj tepla (tím může být například fén na vlasy nebo horkovzdušná pistole atd.), aby fólie na světla dobře přilnula a snáz se tvarovala. Po ruce dále také mějte něco na odmaštění povrchu, kde se fólie bude nanášet. Použít lze technický benzín nebo nějaký alkohol. Na vyhlazení a povrch bez bublin poslouží skvěle nějaká stěrka.

Dalším krokem je odříznout nebo odstřihnout požadovanou velikost podle plochy, na kterou budete lepit. Než se pustíte do samotné aplikace, využijte předem připravený prostředek na odmaštění. Povrch musí být čistý bez mastnoty a hladký bez narušení.

Následuje nejdůležitější část, tedy lepení. Zpočátku si odlepte jen kousek. A postupujte pomalu a po částech. Pokud je povrch nerovný, pomozte si fénem na vlasy nebo něčím, co dokáže vytvořit určité teplo. To má totiž vliv na tažnost fólie na světla. Určitě se chcete vyhnout bublinám. Vzniku bublin zabráníte vyhlazováním stěrkou od středu k okraji.

Když je pokryt fólií celý povrch, odříznou se případné přebytečné části. A to je vše. Máte hotovo.

Jak na odstranění fólie na světla?

Odstranění je ještě jednodušší něž aplikace. Pokud pouze upravujete a fólie není nalepená ještě více než několik hodin, půjde snadno sloupnout. Jestli jste se rozhodli ji sundat po delší době a vyměnit za jinou barvu nebo ji jen odstranit, postačí horký vzduch.

Na e-shopu Bonyplus.cz najdete několik variant provedení – klasickou černou nebo třeba zelenou chameleon, žlutou chameleon a další.  Výběr je už pouze na vás. Ale rozhodně se není čeho bát. Aplikaci fólie na světla zvládnete během chvilky a výsledný efekt stojí za to. Zaručí vám to netradiční vzhled světel.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4