Jak probíhá sanace betonových podlah?

sanace betonových podlah

Betonové podlahy jsou velmi populární řešení nejen pro průmyslové a garážové podlahy. Beton je pružný, odolný, s dlouhou životností. Bohužel i sebekvalitnější betonové podlahy se po čase mohou začít drolit, vznikají praskliny, výtluky nebo se začne prášit. Chcete-li se vyhnout drahé výměně podlahy, je potřeba ji včas opravit. 

Jak se provádí sanace betonových podlah

Nejprve zjistěte rozsah poškození 

Než se rozhodnete k tomu, jaký postup sanace betonových podlah zvolit, zjistěte rozsah poškození. V případě narušení betonu stačí rozdrolenou část vybourat a nahradit novou. Povrch podlahy musí splnit náročné požadavky na užívání, proto nepodceňujte opravu. Pokud nejsou trhliny příliš hluboké, pomůže vám se sanací stavební chemie. Na opravy nepoužívejte klasický beton. 

Prašnost povrchu podlahy z betonu

K tomuto poškození dochází u velmi zatížené betonové podlahy. Podle míry poškození povrch podlahy penetrujte, opatřete novou vrstvou betonu s dostatečnou nosností nebo ji natřete některým z moderních nátěrových systémů.  

Malé trhliny v podlaze

Malé trhliny mohou být známkou problému v konstrukci. Nejčastěji jsou příčinou objemové změny, které při zrání betonu probíhají. U malých trhlinek zvolte nízkoviskózní pryskyřici. Díky tomuto materiálu je podlaha za krátkou dobu jako nová.

Trhliny s deformacemi

Trhliny s deformacemi jsou častým jevem u betonových podlah. Mohou oddělovat konstrukci od podkladu a být příčinou dalších poruch. Sanace betonových podlah se v tomto případě provádí tím, že se dutiny vyplní novým betonem. 

Výtluky 

Důsledkem špatné opravy jsou výtluky či porušení zasahující více betonové plochy. Vyhnete se jim tím, že před sanací povrch důkladně zbavíte všech nečistot. 

Rekonstrukce s pomocí lehkého betonu 

Na sanace betonových podlah se často používá lehký beton. Je vhodný pro nové stavby, rekonstrukce i opravy ve stávajících stavbách. Podlahy v komerčních budovách, průmyslových budovách i rodinných domech s ním opravíte snadno. 

Práce s tímto betonem je lehká. Nejprve řádně zbavte podlahu drolících se částí. Beton namíchejte dle návodu a nalijte na podklad. Lehký beton je pochozí za 24 hodin od pokládky.

Další aktuální články:

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ A ČALOUNĚNÍ OD FIRMY CLEAN ZLÍN!

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4