Jak si vybrat vhodnou termovizi

Termovize je zařízení, které umožňuje uživatelům vidět v temnotě. Termovize využívá k detekci elektromagnetické záření. Díky tomu umožňuje spatřit člověka nebo zvíře, případně další objekty, nejen ve tmě, ale také v mlze nebo dešti. Další možností, jak vidět v noci je využití noční vidění. To na rozdíl od termovize využívá zbytkové světlo. V tomto článku se však budeme zabývat termovizi a parametry, které jsou důležité při jejím výběru.

Umístění termovize

Termovizi můžete umístit hned na několika místech. Pokud ji chcete využívat primárně na střílení, pak byste si měli pořídit termovizi, kterou je možné namontovat na zbraň. K takovým patří některé typy termovizí Night Pearl. Dále je také možné si pořídit termovizní adaptéry, které je možné připevnit k dalekohledům. Další možností je také pořízení termovize pro samostatné použití.

Detekce kořisti

Pro lovce je lepší si zakoupit termovizi s dostatečnou detekční vzdáleností. Nejčastější je detekční vzdálenost od 200 do 400 metrů. Je však možné zakoupit i termovizi s detekční vzdáleností 1000 metrů.

Rozlišení obrazu

Rozlišení senzoru je dalším velice důležitým parametrem. Čím vyšší rozlišení totiž termovize má, tím přesnější je následný obraz. A to je důležité zejména pro zvýšení bezpečnosti při lovu, nebo pro lepší identifikaci zvířete. K zařízením s vysokým rozlišením patří např. termovize Hikmicro.

Přiblížení objektů

Termovize může disponovat dvěma druhy přiblížení. Může být buď optické nebo digitální. Větší kvalitu obrazu zajišťuje optické přiblížení.

Odolnost termovize

Nakonec bychom také neměli zapomenout na odolnost termovize. Ta je důležitá nejen pro střelce, kdy by termovize měla být odolná vůči zpětnému rázu pušky. Měla by být odolná také vůči povětrnostním podmínkám, nebo vůči nárazům do dalšího vybavení lovce.

 

Zajímá vás, jaké typy termovize si můžete zakoupit? Podívejte se sem.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4