Jaké možnosti máte, pokud chcete převést obchodní podíl?

Ať už je váš důvod k převodu obchodního podílu jakýkoliv (může se např. jednat o převod nástupcům, kteří budou mít za úkol firmu vést v následujících letech), můžete k němu využít několik způsobů. Nejčastěji je využívána smlouva o převodu obchodního podílu a o zprostředkovatelská smlouva o převodu obchodního podílu.

Person Using Calculator on Brown Wooden Surface

Smlouva o převodu obchodního podílu

Existuje více způsobů, kterými lze převést podíl ve společnosti mezi jejími společníky. Může dojít k uzavření smlouvy, udělení souhlasu valné hromady, nebo se také může jednat o jiný orgán, který byl stanoven společenskou smlouvou. O skutečnosti, že došlo k převodu je pak také nutné sepsat smlouvu o převodu obchodního podílu. Je také možné převést podíl i na osobu, která není společníkem ve firmě. Nicméně je k tomu nutné sehnat souhlas valné hromady. Je také možné, aby došlo k bezplatnému prodeji obchodního podílu.

Zprostředkovatelská smlouva převodu obchodního podílu

K převodu obchodního podílu také můžete využít zprostředkovatele. V takovémto případě je však nutné sepsat zprostředkovatelskou smlouvu převodu obchodního podílu. Pokud v takovémto případě nechcete využít právního zástupce, pak je možné sehnat její vzory i na internetu. Obecně však v takovéto smlouvě musí být identifikace obou stran, předmět a délka trvání smlouvy, provize, platební podmínky a pod.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4