Jaký respirátor na koronavirus?

K dnešnímu dni je v ČR 1 120 potvrzených případů nákazy koronavirem a růst potvrzených případů se pořád nezpomaluje i přes opatření vlády. To znamená, že počet skutečných případů musí zákonitě růst také a podle odhadů vědců je ve světě minimálně milion případů.

Jaký respirátor na koronavirus?

Zákonitě se tak před koronavirem chceme chránit a chceme chránit i naše okolí. Jediný způsob, který nám zaručí, že se jím nenakazíme, je kompletní izolace při níž nepřicházíme do styku s jinými osobami. To bohužel často není možné, protože někteří pořád musí chodit do práce nebo na nákupy.

Pokud patříte do rizikové skupiny (věk 65+), pak raději zůstaňte doma a požádejte mladšího rodinného příslušníka, aby nákupy vyřídil za Vás. Nedoporučujeme přicházet do kontaktu ani s ním, ač Vás může mít rád, existuje riziko, že je nakažen a že nakazí i Vás.

Mladí lidé by pak při projevení příznaků na koronavirus měli zůstat doma a léčit se sami. Pokud nemáte žádná doprovodná onemocnění respiračního původu, pak u Vás koronavirus bude mít pravděpodobně podobný průběh jako běžná chřipka. Při komplikacích samozřejmě zavolejte na linku 155. 

Jaký respirátor použít na koronavirus?

Proti koronaviru pomůže jen respirátor třídy FFP2 a FFP3. Tyto respirátory si již nekoupíte, neboť je jejich prodej v současné době zakázán, aby se mohly distribuovat tam, kde jsou nejvíce potřeba, tzn. do zdravotnictví. I s použitím respirátorů je pro kompletní ochranu před koronavirem potřeba speciální ochranný oblek. 

Od 19. března je platný zákaz pohybu na všech místech mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Proto je potřeba si zakrýt ústa a nos šátkem, šálou, rouškou... Šátky na obličej jsou tedy pro volný pohyb nezbytné.

Pokud máte další otázky, klikněte na následující odkaz, který vede na na nejčastější otázky ohledně koronaviru na stránkách ministerstva zdravotnictví –> Koronavirus – otázky a odpovědi. 

 

A umývejte si ty ruce! To platí i mimo pandemii!

 

Článek psán ke dni 23.03. 2020

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4