Jak probíhá renovace a čištění uměleckých děl

Galerie, Umění, Nástěnné, Barokní, Hádal Galerie, Malba

Zajímalo vás někdy, jak se nakládá s nalezeným uměleckým dílem? Nebo jak se restauruje po staletí chátrání? Překvapilo by vás, že se občas na umění aplikuje laserové čištění?

Obrazy v galeriích

Některé obrazy, které jsou uchovány již po staletí, mohou být velmi obtížně viditelné. Vliv na to má špatné zacházení, nedostatečná ochrana a úschova a dlouhodobé vystavení prachu, kyslíku a slunečnímu záření. Podle typu malby buď obraz celkově ztmavne, praská, nebo barvy vyblednou.

Profesionální restaurátoři mají několik postupů, který vede k dokonale obnovenému dílu, který pak vidíme na zámeckých stěnách.
Restaurátoři uměleckých děl upozorňují na různé druhy poškození a na velké množství postupů, jak je obnovovat.

Celý postup je velmi náročný a vyžaduje velké množství informací o historii, samotném autorovi a jeho technikách a umění samo o sobě. Kromě čištění a úprav pláten musí totiž občas proběhnout dodatečné barevné úpravy, které musí působit naprosto přirozeně.

Musí být provedeny stejným náčiním, barvami a technikou, aby nebyly viditelné. Na konci se obraz konzervuje, chrání, a cestuje zpátky na své původní místo.

Pokud se tedy nejedná o jemné otření obrazu čistou prachovkou, možná zainvestujte a dejte své děděné dílo do péče skutečného odborníka.

Jak je možné, že laser nepoškodí obraz?

Laser funguje s naprostou přesností podle toho, jak ho nastavíme. Neexistuje tedy možnost, že by laser sám od sebe vyčistil něco jiného, než má. Různé druhy a intenzity laseru jsou nastavené na různé druhy znečištění. Podobně jako u čištění plastových a nerezových povrchů laserem, probíhá několik cyklů čištění a v každém se čistí do jiné hloubky, jiné znečištění

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4