Plastové vlnovky – levné krytiny

Pro co se vůbec polykarbonát používá? Jeho využití a využití polykarbonátových desek je především využíváno tam, kde je potřeba bezpečného zasklení, přičemž je třeba si zachovat tepelně izolační vlastnosti.

Při použití polykarbonátu za účelem tepelné úspory můžeme ušetřit obrovské množství energie. Na našem území je značně oblíbených několik výrobců, my se zaměříme především na polykarbonát značky Lexan. Ty můžeme najít v několika různých typech:

  • plné desky
  • komorové desky (dutinkové)
  • technické desky

Plné polykarbonátové desky

Plné polykarbonátové desky jsou tím nejzákladnějším typem polykarbonátu – nemá UV filtr a je používán tedy tam, kde není UV filtr potřeba, zejména ve vnitřních prostorech. Největší výhodou polykarbonátů je to, že jsou snadno ohybatelné zastudena a za tepla se snadno tvarují. Plné desky jsou vhodné jako doplněk ke sklu u okna, navíc slouží jako zabezpečení proti vloupání. Pokud by případný zloděj chtěl okno zasklené polykarbonátem rozbít kamenem, pak doufejte, že máte nainstalovanou kameru. Videa, kdy se zloděj takto sám zneškodní, pokud jej odražený kámen trefí do hlavy, jsou totiž velkým hitem internetu.

Dalším plusem polykarbonátových desek je jejich dlouhá životnost. Mají široké uplatnění nejen při zasklívání oken, ale i ve stavebnictví, zemědělství a jiných průmyslech. U nás je spolehlivým prodejcem polykarbonátových desek Lexan společnost Tercoplast. Ta je perfektní, pokud hledáte od prodejce kvalitu a zároveň perfektní zpracování, které vydrží dlouhá léta. 

Dutinkové polykarbonátové desky (komorové)

tyto desky jsou spíše vhodné do exteriéru, čili pro venek. Stejně jako pevné desky mají výborné izolační vlastnosti a jsou pevné, vydrží poměrně dlouhou dobu. Bývají často používány do skleníků, to proto, že mají ochranu proti UV záření, často oboustrannou. Narozdíl od skla jsou lehké a nepotřebují tak opatrné zacházení, proto je snadné je instalovat, jsou tedy jednoduché na montáž. Pružnost za studena a tvarovatelnost za tepla zůstává. Kromě skleníků je vhodné jej použít i pro pergoly a další jiné přístřešky.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4