Jaké čerpadlo si vybrat?

čerpadla od Helíska

Obecně rozlišujeme jen pár druhů čerpadel. Každé je samozřejmě jedinečné ve své funkci a také ve způsobu použití. Oběhovým čerpadlem určitě nebudeme nasávat septik a povrchové čerpadlo je téměř zbytečné, pokud chceme dostat vodu ze studni. Jaké čerpadlo je tedy vhodné pro Vaše požadované použití? Chcete třeba čerpat plast z oceánů?

Ponorná čerpadla

Ponorná čerpadla se používají tam, kde je potřeba odsávat vodu z větší hloubky. Tam spadají studně, vrty ale jsou používány například i jako záchrana u povodní nebo v situaci, kdy je třeba odčerpat vodu z bazénu nebo když si chcete napojit vodu na chatě na blízké jezírko či rybník. 

Kalová čerpadla

Kalové čerpadlo je specifický druh ponorného čerpadla, které je schopno přechroustat případné nečistoty, které by se objevily v čerpané vodě. Tento druh je čerpadla je využíván při čištění septiků (žumpy) a právě i k těm povodním bývá často přizváno. Mimo zmíněné se dá využít na dešťovou vodu, která nám stekla do nádrže 

Povrchová čerpadla

Povrchové čerpadlo je vhodné například k vhánění vody do zahradní hadice pro zalívání zahrady. Nepoužívá se k vodě ze studny, jelikož jsou vhodná pouze pro hloubku vody do devíti metrů. 

Oběhová čerpadla

Oběhová čerpadla se používají celoročně, proto je důležité, aby pracovaly správně a nepřetržitě. Proto, že často přenášejí vodu, která je určena k tomu, aby byla pitná, tak je kladen vysoký důraz i na jejich kvalitu. Neměly by spotřebovávat spoustu energie a měly by být energeticky nezávadné.

Na co si dát pozor

Ať už si pořizujete jakékoliv z výše zmíněných čerpadel, tak pamatujte na to, že téměř jako při čemkoliv jiném je lepší dbát na kvalitu, než na cenu. Pokud se vám v průběhu čerpání pokazí, pak už bude pozdě. Kupte si čerpadlo od prodejce, který jim rozumí, nabízí případný servis, zaručí se za jejich kvalitu a podrobně vám vysvětlí postup, který byste měli pro maximální efektivitu dodržovat. Čerpadla Helísek to tímto způsobem dělají už přes deset let.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4