Jaké vlastnosti mají PPR trubky?

ppr trubky instalatérské

Abychom si mohli zodpovědět položenou otázkou: „Jaké jsou vlastnosti PPR trubek“, tak se musíme zaměřit prvně na samotný materiál, ze kterého se vyrábějí, tedy ono „PPR“ neboli polypropylen. Vítejte u nás na Awplastu v kategorii Plasty kolem nás.

PPR jako materiál

Celý název těchto trubek je polypropylen, to poly znamená, že je tato látka tvořena dlouhými řetězci propylenu. Často se používá v rozdílných průmyslech jako substituent PVC, protože při hoření neprodukuje tolik kouře jako již zmíněné PVC. PPR, stejně jako ostatní podobné plasty, je láka budoucnosti, jelikož zvládá poměrně velkou mechanickou i chemickou zátěž při nízké hmotnosti.

PPR trubky

PPR trubky používal už nejslavnější instalatér na světě k teleportaci mezi světy, ale ne všichni jsme vybaveni tak skvělými vlastnostmi jako Mario, tak se musíme spokojit s tím, že je budeme používat na vodu a potrubí. Jako materiál je PPR, stejně jako jiný plast, nedostatečně odolný proti ohni, což se dá nádherně využít při svařování trubek a tvarovek (nicméně ne všechny jsou určené pro tento účel).  Při pořizování PR trubek dbejte na správný výběr tloušťky. Závisí na tom, jaká teplota bude těmito trubkami hnána, 10 centimetrů PPR je schopno pojmout vodu do 20° Celsia; dvaceticentimetrová stěna zvládne stupňů 60 a tak dále. Tyto informace si pro jistotu ověřte u výrobce. Další značnou výhodou je dlouhá životnost PPR trubek, jakmile je máte jednou zavedeny, tak by vám měli vydržet nějakého půl století. 

Shrnutí článku

PPR trubky jsou vhodné pro různé aplikace, jejich pořízení je nenákladné a záběr využití široký. Zdravotní riziko je téměř nulové, nehrozí u nich reznutí. K jejich využití v rozvodu vody se začíná přiklánět čím dál více domácností po celém světě.

 

NABÍZÍME PUBLIKACI ZPĚTNÉHO ODKAZU V TOMTO ČLÁNKU. NEBOJTE SE OZVAT NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4