Průmyslová filtrace vzduchu při opracování plastů

průmyslová vzduchotechnika

Čistý vzduch je stále častěji výsadou průmyslových objektů. V tomto článku se budu zabývat důvody, proč je důležité dbát na kvalitní průmyslovou filtraci vzduchu. Prvně je důležité si uvědomit, jaké nebezpečí na nás číhá ve vzduchu. Pokud je teplota nízká je nebezpečí úměrně nižší, nicméně v případě oteplení prudce roste vlhkost, která podporuje růst plísní a jiných organismů, které lidskému zdraví příliš neprospívají. Při dlouhodobé expozici mohou způsobovat kožní vyrážky, alergie, nebo jiné dýchací obtíže.

Nebezpečné částice ve vzduchu

Nyní se dostáváme také k problému průmyslového ovzduší. Kromě samotného prachu na nás ve vzduchu číhají plynné sloučeniny. Tyto sloučeniny vznikají během kouření cigaret, hoření uhlí nebo obrábění různých dílů v průmyslu. V bytech na nájemníky číhá oxid uhelnatého (CO) nebo oxid uhličitý (CO2). Další skupinou nebezpečných sloučenin jsou těkavé organické látky, například formaldehyd nebo látky uvolňující se z kosmetiky.

Odstranění nebezpečných částic ze vzduchu

Pro úspěšné odstranění alergenů a roztočů či jiných částic se používají čističky vzduchu. Moderní čističky používají k filtrace více filtrů, přes které vzduch proudí a vrací se zpět. Nezbytností, jak udržet alergeny a roztoče na uzdě je vysávání podlah, co nejméně věcí, na které se prachy chytá a ustálená vlhkost vzduchu maximálně 50 %. Téměř všechny plísně, těkavé látky i plynné sloučeniny lze ze vzduchu odstranit buď čističkou nebo odsáváním prachu. Při výběru je dobré se řídit radou, že vhodná čistička vzduchu má mít následující parametry:

  1. Protiprašná účinnost minimálně 80 %,
  2. Vzduchový výkon (50 m3),
  3. Hlučnost zařízení (maximálně 40 db).

Moderní čističky, kterou jsou součástí průmyslových vzduchotechnik jsou schopny vyčistit z nasávaného vzduchu všechen prach, pily i zárodky plísní. Dnešní čističky odstraní ze vzduchu prach, pyly, bakterie, plísně, roztoče, části zvířecí srsti apod. (tzv. detrity), chemické látky uvolňované ze syntetických materiálů, cigaretový kouř, anorganické plynné sloučeniny, oxidy dusíku a síry, viry, pyly i nepříjemné zápachy. Chcete-li se spolehnout při projektování a realizaci průmyslové vzduchotechniky na jedinou společnost. obraťte se na společnost TIGEMMA-Engeneering, která je předním českým výrobcem s mnoha spokojenými zákazníky.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4