Pro manipulaci s plasty je lepší použít vysokozdvižný vozík

vysokozdvižné vozíky

Dnes to bude pro všechny, kteří se rozhodují, jak pořídit manipulační a skladovou techniku. Existuje celá řada výrobců, modelů a provedení, orientace je pro laika obtížná. Další možností je pořízení bazarového kousku, bohužel to má svá úskalí. O tom a mnohem víc se dočtete v tomto článku.

Vozíky jsou opravdu nepostradatelným nástrojem v logistice, zejména při manipulaci se zbožím. Proto existuje hned několik základních druhů, například jsou v nabídce modely určené pro práci ve stísněných prostorech nebo naopak ve vysokých skladech a regálech. uličkách nebo velkých výškách. Toto byl pouze výčet, nyní se zaměříme, na jaké parametr se při výběru zaměřit. Jedná se především o:

  • nosnost,
  • typ pohonu,
  • způsob manipulace,
  • druh manipulovaného materiálu.

Pokud nepotřebujete s vozíkem vyjíždět ven, vystačíme si s tzv. čelním elektrickým vozíky. Své uplatnění najdou v případě, kdy potřebujete převážet břemeno na větší vzdálenosti. V případě lehkých palet je vhodný zase nízkozdvižný vozík. Pro venkovní použití jsou nejvhodnější vozíky poháněné spalovacím motorem.

Typy pohonu vysokozdvižných vozíků

Pro svůj pohyb potřebují vozíky zcela logicky nějaký pohon. Mezi nejpoužívanější patří spalovací motor, který spaluje naftu. Stále častěji se však vyskytují v nabídkách výrobců vozíky s elektrickým pohonem. Benefitem elektriky je tichý chod, žádné zplodiny. Primárně se používá uvnitř skladů. Posledním typem je alternativní pohon a to plyn. Jejich pořizovací cena je vyšší, protože je potřeba zajistit místo, kde vozík budete plynem plnit.

Raději použitý, než nový?

Pořízení vysokozdvižného vozíku je poměrně nákladná investice. Tudíž se nabízí i koupě lehce používaného kousku za podstatně nižší finanční obnos. Je potřeba však být opatrní, protože mnohdy je historie provozu a původu skrývaná a takový vozík se chová jako zajít v pytli. Vždy je nejlepší se obrátit na kvalifikované bazary, které prodávají jen značkové bazarové repasované vysokozdvižné vozíky. Na trhu můžete najít vysokozdvižné vozíky značek Toyota, Yale, Stil, Hyster nebo Desta.

Nutné školení

K práci na VZV je nutné absolvovat povinné školení. Školení je prováděno na základě platných certifikátů ZK301 ACO-3073 ( ČSMM-L) a 24M/2002 CO-3088 (SZU). Mnoho společností je schopno zařídit školení již do několika dnů od objednání.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4