Dokumentace pro provádění stavby

Tisk projektové dokumentace

Chystáte se stavět? Je poměrně jedno co, jestli novým dům, chatu, sklad nebo průmyslový areál. Vždy je lepší si najít projekční kancelář, která vám stavbu dodá na klíč, tedy včetně vyřízení všech potřebných dokumentací, protože jich je opravdu mnoho. V tomto článku se budeme zmiňovat o stupních projektové dokumentace

Studie

Mezi nejjednodušší formy dokumentace patří právě studie, která má za úkol prezentovat půdorysnou dispozici objektu, případně i exteriérové pohledy. Dále je možné z studie vyčíst stěžejní projekt díky kterému lze předvídat případné dispoziční nebo proporční změny.

Dokumentace pro územní rozhodnutí

Podoba studie se nijak nevázala, bohužel toto rozhodnutí má přesně danou formu a řídí se vyhláškou 503/2006 Sb. stavebního zákona. Po předložení tohoto povolení stavebnímu úřadu, získáváte povolení k umístění stavby dle jednotlivých daných parametrů. Ve většině případů bez tohoto povolení nedosáhnete povolení k výstavbě.

Dokumentace pro stavební povolení a ohlášení stavby

Stavíte-li stavbu o rozměrech přesahující 150 m2, musíte také žádat stavební úřad o povolení ke stavbě. Dokumentace se řídí vyhláškou č. 499/2006 Sb. stavebního zákona.

Projektová dokumentace pro provedení stavby

Rozsah projektové dokumentace pro provedení stavby je dán vyhláškou č. 499/2006 Sb., konkrétně přílohou číslo 2. Prováděcí dokumentace není povinná! V této dokumentaci se řeší nejasnosti a problémy, které zde nacházejí také své řešení, dále obsahuje přesně navržené materiály, výkaz výměr a souhrn potřebného materiálu a prací.

Tisk projektové dokumentace

Dokumentace bouracích prací

Je-li součástí výstavby také bourání starých příček nebo přestavba, což se týká zejména rekonstrukcí, je nutné se řídit vyhláškou č. 499/2006 Sb., konkrétně čtvrtou částí. Tento typ dokumentace se zpracovává ještě předtím, než je zpracována Dokumentace pro stavební povolení. Bourací dokumentace má přesně daná specifika a zaměřuje se také na BOZP při bouracích pracích nebo likvidací stavební sutě.

Potřebujete-li vytisknou tyto dokumentace, obraťte se na profesionály. Společnost Planografie Olomouc vám bez zbytečných průtahu a kvalitně vytisknou projektovou dokumentaci.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4