Jaký RC vrtulník vybrat?

RC vrtulník

Samozřejmě, že to nebudete mít tak snadné, jako napsat do googlu tak složitý dotaz a s prokliknutím na článek okamžitě víte, jaký rc vrtulník si vybrat. Pro každého se hodí jiný, všichni od své malé helikoptéry požadujeme něco jiného. Můžu vám ovšem pomoct s výběrem tím způsobem, že vám řeknu, jak se vůbec rc vrtulníky klasifikují a podle čeho se dělí.

Dělení RC vrtulníků podle rotorů

Podle rotorů dělíme RC vrtulníky na jednorotorové a dvourotorové. Výhodou jednorotorových vrtulníků je to, že mají obecně nižší stabilitu, jsou tak proto určeny spíše pro piloty, kteří už mají s létáním jisté zkušenosti aby se předcházelo nehodám. Nicméně to není nic, co byste museli brát příliš vážně, stává se, že absolutně nezkušený začátečník se s jednorotorovým vrtulníkem během pár desítek minut naučí létat během chvíle a zvládá předvádět akrobatické triky, které by s dvourotorovým vrtulníkem nezvládl – jednorotorový vrtulník je totiž obecně obratnější a rychlejší, tudíž i citlivější pro ovládání, každý pilot by proto měl být velice opatrný.

Dělení podle počtu kanálů

V dělení podle kanálu se zaměřujeme na to, kolika směry pohybu je model vrtulníku zaopatřen. Dělíme je na 3 kanálové a 4 kanálové.

3 kanálové jsou perfektní volbou pro piloty, kteří teprve začínají, jejich ovládání je jednoduché a intuitivní. Směry pohybu, kterými tyto vrtulníky disponují jsou: Nahoru a dolů; Dozadu a dopředu; Rotace vpravo a vlevo

4 kanálové jsou pro letce, kteří si rádi pohrají se svým modelem a také s tímto obtížnějším ovládáním. Vyjímají se tím, že máte mnohem více možností při letu, skvělé letecké vlastnosti, a ač obtížnější, tak přesnější ovládání. Kromě všech směrů, které zvládají 3 kanálové, 4 kanálové umí navíc létat po boku vlevo či vpravo.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4