Práce ve výškách s manipulační plošinou
Pracovní plošiny nejsou samozřejmě z plastu, ale z pevných kovů. Manipulační plošiny používáme k přemístění velice těžkých břemen, popřípadě k jejich zdvihnutí, pokud nám třeba zavazí při práci. Disponují funkcemi, díky kterým jsou primárně vhodné například pro oceláře, nebo v průmyslu zabývajícím se letectvím. Ale tím to zdaleka nekončí, použijeme je jednoduše všude, kde nemáme svaly na to, abychom cokoliv zvedli vlastní silou.
Při výběru správné manipulační plošiny se musíme snažit vyhnout těm „obyčejným“ plošinám, které jsou vykonstruovány na koleně a seskládají se jenom z koleček, na kterých je umístěný podstavec. Tam sice můžeme snadno manipulovat se zbožím a přesouvat je horizontálně, ale jak dostaneme závaží na plošinu a jak z ní? I přes to, že jsou levné, některým stačit rozhodně nebudou. Proto při výběru manipulační plošiny pátrejte trochu více do hloubky a zkuste najít takovou, která nám nejenom umožní přesouvat závaží světem křížem krážem, ale také jej pohodlně zvedat na plošinu a zase z ní sundat. Manipulační plošiny mají zabudované hydraulické zařízení, proto můžeme břemeno snadno zvednout.
Vysokozdvižné plošiny jsou zase vhodné pro dostání s na msta, na která bychom se jinak nedostali. Samozřejmě je třeba zvážit, zda nám nebude stačit pouhý žebřík, nicméně někdy ani s žebříkem si nevystačím, byť díky němu na místo dosáhneme. Jedná se o práce, kdy se obyčejně používá lešení. Jak velké budete v plošině potřebovat místo? Jedná se o práci, kteroou zvládnete bez problému sami, nebo potřebujete spolupracovníka, ať už z důvodů technologického postupu nebo urychlení práce. Tyto vysokozdvižné plošiny jsou obyčejně bezpečnější, než lešení nebo žebřík, navíc si je nemusíte kupovat a pak si lámat hlavu, jestli se vám vleze do garáže; stačí si ji pronajmout.