Výškové práce z lana nejsou bezpečné

práce na laně

Nějakým způsobem se v obrovské výšce pohybovat na laně z nějakého důvodu fascinuje spoustu lidí. Akrobat v cirkusech, filmový kaskadér a podobné zaměstnání jsou v určitém bodě vysněnou prací většiny dětí. Pohyb na laně ale není jenom úžasný, je také extrémně nebezpečný.

Akrobati a kaskadéři musí podstupovat speciální tréninky, aby věděli, jak z lana nespadnout, a kdyby náhodou spadli, tak ví, jak padat co nejlépe. Oni ale nejsou jediní, kteří vykonávají svou práci ve výškách na lanech. Ve výškách pracují také ti, kteří se specializují na montáže, údržby a revize budov. Ti sice podstupují povinná školení o bezpečnosti, ale prostor na to, aby se naučili správně padat už nezbývá. Proto by se měly takové výškové práce na laně zrušit. Vždyť máme za lano skvělou náhradu.

Přívěsné plošiny

Přívěsné plošiny jsou využitelné nejen při zaměstnáních, která už jsme zmínili, ale svou úlohu najdou třeba i při natáčení filmů. V běžném životě se přívěsné plošiny dají využít na spoustu různých věcí.

  • Kontrola veřejného osvětlení
  • Opravy elektrického vedení
  • Mytí oken u vysokých budov

Výhod, které přívěsné plošiny nabízí, je nespočet. Oproti lanu jsou rozhodně mnohem bezpečnější. Pracovníci se nemusí tolik soustředit na držení rovnováhy a mohou efektivněji pracovat. Příprava na práci je také mnohem jednodušší, protože není potřeba nic složitě nastavovat. Plošinu přistavíte na požadované místo a práce může prakticky okamžitě začít.

přívěsná plošina

Nejrizikovější povolání

V roce 2013 byla uvedena statistika pro USA, která zobrazuje povolání s nejvyšším počtem úmrtí. Není žádné překvapení, že se na prvním místě umístila práce na stavbách. Hned za ní byla práce v logistice a ve skladech. V těchto oborech se zaměstnanci často dostávají do výšek a ne vždy bohužel dodržují všechny důležité zásady bezpečnosti. Ještě teď se v rámci úspor používají obyčejná lana, místo mnohem bezpečnějších přívěsných plošin.

Prevence nehod

Pokud pracujete ve výškách a nemáte k dispozici pracovní přístroje, které by zajistily vaši nejvyšší bezpečnost, musíte dodržovat pár základních bodů, abyste riziko zranění omezili na minimum. Vždy dodržujte pravidla bezpečnosti. Používejte všechna dostupná bezpečnostní opatření, které vám dá zaměstnavatel k dispozici. Jestli máte pocit, že by váš zaměstnavatel mohl pro vaši bezpečnost udělat něco navíc, určitě se přihlaste a podejte návrh. Můžete tím zachránit životy.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4