Závěsy tlumící hluk do průmyslu

lamelové clony

Během posledních pár týdnů jsme poznali, že se ochladilo a mnoho lidí začalo vytápět sví obydlí a to není zrovna nejlevnější. Proto se šetří, zatepluje, vyměňuje a vše dělá proto, aby se teplo udrželo v domě. Jak je to ale s takovým logistickým centrem, kde musíme zvednout vrata a manipulovat se zbožím? Zcela jistě v hale vznikne průvan a teplo je pryč! Není tomu úplně tak, existují různá opatření jako například lamelové clony a o těch se dnes budeme bavit.

Lamelové clony a jejich konstrukce

Lamelové clony je velmi jednoduché, avšak důmyslné řešení, jak oddělit velké prostory, umožnit průjezd manipulační techniky a zaměstnanců a navíc zabránit vyvětrání haly. Další výhodou patří výrazné tlumení hluku, který se tak nepřenáší dál. Clony jsou vyrobeny z plastu, konkrétně z měkčené PVC. Vlivem tohoto konstrukčního řešení se stávají jednou z nejúspornějších variant uzávěru proti průvanu v hale. Existuje hned několik druhů lamelových clon, stačí si jen vybrat, podle konkrétního řešení:

Druhy lamelových clon

Na trhu se můžete setkat z mnoha druhy lamelových clon. Pokud si neumíte vybrat ten pravý druh, obraťte se na společnost SPEDOS CZ, která vám zcela jistě poradí. Ve svém sortimentu má například tyto druhy lamelových clon:

  1. Posuvné clony
  2. Shrnovací clony
  3. Clony s předsazením
  4. Pevné clony

lamelové clony

Posuvné clony

Posuvné clony se hodí do provozů, kde je nadměrný pohyb osob. Nejsou tedy uzpůsobeny pro průjezd manipulační technikou, protože při zavřené poloze hrozí poškození pojezdového mechanismu. Tento typ je umístěn v kolejnicích, zákazník si může vybrat, zda chce umístit kolejnice nad otvor nebo dovnitř otvoru. Instalace do výšky 5 m.

Shrnovací clony

Stejně jako předešlý druh lamelových clon i tento je určen především pro průchod osob. Pokud je potřeba projet s technikou, clonu je možné jednoduše shrnout na bok. Stejně tak je možné ji mít shrnutou po většinu roku, kdy se v hale netopí. Nejsou určeny pro průjezd, protože při zavřené poloze hrozí poškození pojezdového mechanismu. Tento typ clon můžete najít zejména v auto myčkách. Instalace do výšky 3,5 m.

Clony s předsazením

Pokud si to konstrukční řešení žádá, je nutné použít pomocnou konstrukci, kterou je potřeba ukotvit ke stěně pomocí konzol nebo bočních stojny. Tato konstrukce je poté po obvodu osazena lamelovými clonami. Clony poté slouží jako ochrana proti průvanu.

Pevné clony

Tento typ clon je primárně instalován dovnitř otvoru, případně nad otvor. Po připevnění nosné konstrukce se na ni zavěsí jednotlivé lamely, které poté plní svůj účel.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4