magazín o

(ne)plastech.

Tenisové zástěny

Rekonstruujete tenisové hřiště? Nebo naopak stavíte nové? Nezapomeňte na výběr dobré tenisové zástěny!

Číst dál...

Materiál vhodný nielen pre zastrešenie

Materiálov, ktoré sa v stavebníctve každým rokom používajú, je viac než dosť. Vzhľadom k tomu, že v poslednej dobe si získali aj v našich končinách drevostavby rôznych druhov, opäť si získava svoje miesto na slnku drevo, ale to neznamená, že by sa nepoužívali zároveň aj syntetické suroviny, napríklad aj v kombinácii s prírodnými materiálmi.

Číst dál...

Nová fasáda - klidně sklo nebo plast

Pokládáte si otázku jakou vybrat fasádu? Pokud ano, jistě víte, že odstínem to nekončí. Na trhu jsou totiž různé druhy fasádních systémů a také dekorací, tedy fasádních profilů, díky kterým se dokážete odlišit od sousedů.

fasádní profily

Číst dál...

Plastové vlnovky – levné krytiny

Pro co se vůbec polykarbonát používá? Jeho využití a využití polykarbonátových desek je především využíváno tam, kde je potřeba bezpečného zasklení, přičemž je třeba si zachovat tepelně izolační vlastnosti.

Číst dál...

Jaké čerpadlo si vybrat?

čerpadla od Helíska

Obecně rozlišujeme jen pár druhů čerpadel. Každé je samozřejmě jedinečné ve své funkci a také ve způsobu použití. Oběhovým čerpadlem určitě nebudeme nasávat septik a povrchové čerpadlo je téměř zbytečné, pokud chceme dostat vodu ze studni. Jaké čerpadlo je tedy vhodné pro Vaše požadované použití? Chcete třeba čerpat plast z oceánů?

Číst dál...

Pro manipulaci s plasty je lepší použít vysokozdvižný vozík

vysokozdvižné vozíky

Dnes to bude pro všechny, kteří se rozhodují, zda pořídit nový vysokozdvižný vozík. Existuje celá řada výrobců, modelů a provedení, orientace je pro laika obtížná. Další možností je pořízení bazarového kousku, bohužel to má svá úskalí. O tom a mnohem víc se dočtete v tomto článku.

Číst dál...

Průmyslová filtrace vzduchu při opracování plastů

průmyslová vzduchotechnika

Čistý vzduch je stále častěji výsadou průmyslových objektů. V tomto článku se budu zabývat důvody, proč je důležité dbát na kvalitní průmyslovou filtraci vzduchu. Prvně je důležité si uvědomit, jaké nebezpečí na nás číhá ve vzduchu. Pokud je teplota nízká je nebezpečí úměrně nižší, nicméně v případě oteplení prudce roste vlhkost, která podporuje růst plísní a jiných organismů, které lidskému zdraví příliš neprospívají. Při dlouhodobé expozici mohou způsobovat kožní vyrážky, alergie, nebo jiné dýchací obtíže.

Číst dál...

Aký druh pracovnej plošiny je pre vás vhodný?

pracovná plošina

Premýšľate nad kúpou vecí, ako je pracovná plošina, ale neviete, na ktorý druh sa zamerať? V tomto článku vám predstavíme rozdiely medzi jednotlivými druhmi a aké sú ich výhody.

Číst dál...

Prečo si zaobstarať solárne panely?

V posledných rokoch boli solárne panely hojne propagované ako spôsob ekologickej produkcie elektrickej energie. Má naozaj dôvod si ich kupovať?

Číst dál...

Kde byste měli vyhledávat podnikové poradenství?

Uvažujete, že si založíte z karantény podnik? Nebo přemýšlíte o jeho předání, zrušení či pozastavení a nevíte si rady? Poradíme vám, kde sehnat odbornou pomoc.

Číst dál...

Jak probíhá renovace a čištění uměleckých děl

Galerie, Umění, Nástěnné, Barokní, Hádal Galerie, Malba

Zajímalo vás někdy, jak se nakládá s nalezeným uměleckým dílem? Nebo jak se restauruje po staletí chátrání? Překvapilo by vás, že se občas na umění aplikuje laserové čištění?

Číst dál...

Jaký respirátor na koronavirus?

K dnešnímu dni je v ČR 1 120 potvrzených případů nákazy koronavirem a růst potvrzených případů se pořád nezpomaluje i přes opatření vlády. To znamená, že počet skutečných případů musí zákonitě růst také a podle odhadů vědců je ve světě minimálně milion případů.

Jaký respirátor na koronavirus?

Číst dál...

Jak zajistit bezpečnost práce v prašném prostředí

Hands, Clapping, Dust, Flour, Bakery, Craftsman

Bezpečí zaměstnanců je téma vyžadující pečlivé studium, nejen, pro ochranu svého zdraví a zdraví zaměstnanců, ale také abychom neporušili nějaké zákonem dané parametry. Nabízíme jednoduchý přehled druhů prachu, jejich negativních účinků na lidský organismus a jak se před nimi účinně bránit.

Číst dál...

Výhody instalace bezdrátového rozhlasu v obcích

 

Věděli jste, že slovo rozhlas bylo použito poprvé teprve v roce 1924? Od prvního rozhlasu se technologie nenávratně posunula vpřed a s ní i tak běžné věci jako je obecní rozhlas. Jaké výhody tedy poskytuje bezdrátový rozhlas oproti tomu drátovému?

Číst dál...

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.